O nas

Nasze Ranczo położone jest we wsi Kajew, wśród pól i lasów. Spokój i błoga cisza to cechy, które najlepiej oddają charakter tego miejsca. Kajew znajduje się w powiecie pleszewskim w odległości 6 km od Gołuchowa (trasą rowerową to niespełna 5 km).

Wypoczynek

Ranczo pomyślane jest tak, aby każdy mógł się na jego terenie maksymalnie odprężyć i zrelaksować. Pomóc ma w tym niepowtarzalny klimat w jakim jest ono utrzymane. Na terenie gospodarstwa posadzone jest mnóstwo zieleni i różnych, również tych rzadkich, gatunków roślin i kwiatów. Goście lubiący biesiady mogą swobodnie korzystać ze stylowej sali kominkowej, sali szkoleniowej, ogrodu zimowego oraz wygodnych – drewnianych mebli ogrodowych rozmieszczonych na zewnątrz. Dla miłośników kąpieli, nie tylko słonecznych, Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu proponuje wstęp na plażę z wieloma atrakcjami nad jeziorem (ok. 7km od naszego gospodarstwa agroturystycznego).

Atrakcje turystyczne

Pobliska miejscowość Gołuchów (zobacz tutaj) ma bardzo wiele do zaoferowania dla turystów. Niewątpliwie największą atrakcję stanowi jeden z najciekawszych i najbardziej malowniczych zabytków w Województwie, otoczony parkiem, zamek książąt Czartoryskich.

Dla turystów udostępnione zostało 13 sal (przepełnionych oryginalnymi eksponatami), których piękno pomoże odkryć przewodnik.

W najbliższym otoczeniu znajduje się Ośrodek Kultury Leśnej, którego dumą są między zagrody z żubrami, danielami i Muzeum Leśnictwa.

Dla miłośników kąpieli, również tych słonecznych, w Gołuchowie znajduje się jezioro z zagospodarowaną plażą oraz park linowy.

Gołuchowskie atrakcje turystyczne to nie jedyne, jakie znajdują się w powiecie pleszewskim. Godna polecenia jest również wycieczka do Dobrzycy – kilkanaście kilometrów od „Rancza – Kajew”.

Na miejscu warto zobaczyć drewniany kościół pod wezwaniem św. Tekli, a już konieczna staje się wizyta w Zespole Pałacowo – Parkowym w Dobrzycy.