Nasze Ranczo położone jest we wsi Kajew, wśród pól i lasów. Spokój i błoga cisza to cechy, które najlepiej oddają charakter tego miejsca. Kajew znajduje się w powiecie pleszewskim w odległości 6 km od Gołuchowa (trasą rowerową to niespełna 5 km).

Wypoczynek

Ranczo pomyślane jest tak, aby każdy mógł się na jego terenie maksymalnie odprężyć i zrelaksować. Pomóc ma w tym niepowtarzalny klimat w jakim jest ono utrzymane. Na terenie gospodarstwa posadzone jest mnóstwo zieleni i różnych, również tych rzadkich, gatunków roślin i kwiatów. Goście lubiący biesiady mogą swobodnie korzystać ze stylowej sali kominkowej lub też wygodnych – drewnianych mebli ogrodowych rozmieszczonych na zewnątrz. Dla miłośników kąpieli, nie tylko słonecznych, Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu proponuje wstęp na plażę z wieloma atrakcjami nad jeziorem zaporoskim (ok. 7km od naszego gospodarstwa agroturystycznego).

Atrakcje turystyczne

Miejscowość Gołuchów oferuje bardzo bogatą „wartość turystyczną”. Niewątpliwie największą stanowi jeden z najciekawszych i najbardziej malowniczych zabytków w Województwie – otoczony parkiem – gołuchowski zamek. Powstał on na miejscu dawnego dworu obronnego około 1560 r. Jego gruntowna przebudowa dokonała się w latach 1872 – 1875 i wzorowana była na sławnych zamkach królewskich znad Loary. Wewnątrz za sprawą Izabelli Czartoryskiej zachowanych zostało wiele zabytków architektonicznych jak np. renesansowe kominki. Dla turystów udostępnione zostało 13 sal (przepełnionych oryginalnymi eksponatami), których piękno pomoże odkryć przewodnik.
W najbliższym otoczeniu znajduje się Ośrodek Kultury Leśnej, którego dumą są między innymi żubry i Muzeum Leśnictwa. Gołuchowskie atrakcje turystyczne to nie jedyne, jakie znajdują się w powiecie pleszewskim. Godna polecenia jest również wycieczka do Dobrzycy – kilkanaście kilometrów od „Rancza – Kajew”. Do Dobrzycy rowerzystów zaprowadzi Transwielkopolska Trasa Rowerowa. Na miejscu warto zobaczyć drewniany kościół pod wezwaniem św. Tekli, a już konieczna staje się wizyta w Zespole Pałacowo – Parkowym w Dobrzycy.